Jaki mam rodzaj cery – skóra mieszana

uroda-czy-juz-wiemy-jaki-mamy-rodzaj-cery

Na rynku proponowanych nam jest wiele różnych preparatów, które mają nam pomóc w odpowiedniej pielęgnacji naszej skóry. Dlatego właśnie tak ważne jest to, abyśmy się im wszystkim uważnie przyjrzeli i żebyśmy wybrali te z nich, które będą dla nas najlepsze. Jednak nie będziemy mogli podjąć takiej decyzji, jeżeli najpierw nie będziemy wiedzieli, jaki mamy typ cery. Każda jest inna, każda potrzebuje innego traktowania, każda wymaga innych składników odżywczych, a to oznacza, że koniecznie powinniśmy się przyjrzeć temu, jak prezentuje się nasza skóra i jaki mamy jej rodzaj. Jeżeli nie jesteśmy w stanie sami tego określić, to zawsze możemy udać się do kosmetyczki, albo dermatologa, a oni już będą w stanie nam w tym pomóc.

Czy mamy cerę mieszaną?

Przede wszystkim, musimy sobie zdawać sprawę z tego, że są osoby, które mają cerę suchą, są takie, które mają cerę normalną, albo przetłuszczającą się, ale są też takie osoby, które mają cerę mieszaną. Każda z nich wymaga innej pielęgnacji, innego rodzaju kosmetyków, a to oznacza, że tylko poznanie rodzaju naszej skóry, da nam pewność, że zapewniamy jej to wszystko, co jest jej niezbędne. Jeżeli już wiemy, że nasza cera, to cera mieszana, a nie np. cera naczynkowa, to powinniśmy się udać do sklepu, aby poszukać dla niej odpowiednich preparatów.

Będziemy musieli tutaj zadbać o te miejsca, które są wysuszone, i o te, które się przetłuszczają, mając tendencję do świecenia się. Jeżeli jest u nas skóra mieszana, to warto dbać o jej odpowiednie oczyszczanie, a także unikać tłustych kremów, bo tylko będą one jeszcze bardziej powodowały jej przetłuszczanie i świecenie się. To wszystko właśnie oznacza, że pielęgnacja cery mieszanej musi polegać na odpowiednim nawilżeniu strefy suchej, czyli policzków, skroni i czasami brody, a także odpowiednim zmatowieniu strefy przetłuszczającej się, czyli nosa i czoła. To oznacza, że taka skóra jest trudna w pielęgnacji, bo jednocześnie musimy się zmagać jakby z dwoma rodzajami cery.

Charakterystyka cery mieszanej

Jeżeli już wiemy, że jest u nas cera mieszana charakterystyka jej będzie bardzo ważna, tak abyśmy mogli podjąć odpowiednie działania i żebyśmy wiedzieli, na co powinniśmy zwrócić uwagę. Przede wszystkim, ma ona strefę suchą i przetłuszczającą się, dodatkowo jeszcze musimy uważać podczas jej pielęgnacji, bo jeżeli skupimy się tylko na części tłustej, to może się okazać, że dojdzie do znacznego wysuszenia i tak już suchych partii twarzy, a co się z tym wiąże, może się okazać, że skóra w tych miejscach zacznie się łuszczyć i będziemy jeszcze gorzej wyglądać. Dlatego tak ważne jest by znać swój rodzaj cery.

Jeżeli mamy problem z odpowiednią pielęgnacją naszej skóry, to koniecznie powinniśmy pójść do specjalistów. To oni powiedzą nam, w jaki sposób powinniśmy dbać o naszą cerę, jakich kosmetyków używać i jak pozbywać się nadmiernej ilości tłuszczu na strefie T, jednocześnie nie powodując dalszego przesuszania się innych partii naszego ciała. Jeśli będziemy mieli taką wiedzę, to już później sami będziemy mogli sobie poradzić z odpowiednią pielęgnacją naszej skóry. A jednak cera mieszana jest najbardziej kłopotliwa.