Sposoby na sińce pod oczami – czy można im zaradzić w domu?

sposoby-na-since-pod-oczami-czy-mozna-im-zaradzic-w-domu

Każdy chciałby, żeby jego oczy prezentowały się jak najlepiej, bo to ma wpływ również na wygląd całej twarzy. Niestety, nieodpowiednie odżywianie, zbyt mała ilość snu, stres, a nawet nadmierne przebywanie na słońcu, mogą powodować, że nasza skóra pod oczami nie będzie się prezentowała tak ładnie jak byśmy chcieli. Może się okazać, że pojawią się pod nią mało estetyczne sińce, a co się z tym wiąże, będziemy cały czas wyglądać mało korzystnie, szaro i na bardzo zmęczonych. Z pewnością chcielibyśmy tego uniknąć i jest to możliwe, jeśli tylko zastosujemy kilka trików, które z powodzeniem będziemy mogli wykona nawet w domu.

Co na sińce pod oczami?

Może się okazać, że wystarczy, abyśmy zaczęli się wysypiać, że wystarczy ograniczyć tres, a sińce pod oczami same zaczną znikać. Niestety, jeśli mamy do nich uwarunkowania genetyczne, to nie będziemy mogli się ich pozbyć tak łatwo, nie mniej można je w wyraźny sposób zminimalizować. Przede wszystkim, warto wiedzieć, że są domowe sposoby na sińce pod oczami, które nie kosztują wiele, a mogą się okazać bardzo skuteczne. Po pierwsze warto wypróbować zielonego ogórka, którego plastry nakładamy na oczy. To dlatego, że zawiera on składniki stymulujące przepływ krwi, a także ma w sobie witaminę K, która pomoże nam się rozprawić z sińcami. Chociaż niestety ta metoda nie trwa zbyt długo, dlatego powinniśmy ją powtarzać codziennie. Inne sposoby na sińce pod oczami, to chociażby sok z ziemniaków, którym będziemy nasączać wacik, a następnie będziemy go przykładać do powiek.  Zawierają one składniki pomagające rozświetlić skórę, więc świetnie też działają na ciemne sińce pod oczami, a skoro sprawdza się od lat, to dlaczego my także nie mielibyśmy z niej skorzystać?

Sińce pod oczami – jak je zlikwidować?

Jeżeli zastanawiamy się, co na sińce pod oczami jeszcze możemy zastosować, to warto się wybrać do apteki na zakupy. Tam może być nam zaproponowana woda chabrowa, której działanie naprawdę docenimy. Nie dość, że dzięki niej będziemy mogli skutecznie zlikwidować ciemne cienie pod oczami, to jeszcze pomoże nam ona zmniejszyć opuchliznę i zmęczenie na oczach, a to oznacza, że będą się one prezentowały jeszcze lepiej, a my jednocześnie, będziemy się znacznie lepiej czuli. A co zrobić jeśli nie mamy dostępu do żadnej z wyżej wymienionych rzeczy? Co jeśli nie podobają nam się sińce pod oczami jak zlikwidować je możemy bez kupowania dodatkowych produktów? Warto w takich sytuacjach wykorzystać kostki lodu owinięte w szmatkę. Dzięki temu pobudzimy krążenie, a to spowoduje, że z jednej strony znikną cienie, a z drugiej przyniesiemy naszym oczom ulgę.

Nie musimy być skazani na ciemne cienie pod oczami, nawet jeśli jesteśmy do tego uwarunkowani genetycznie. Możemy wypróbować kilka znanych sposobów na ich zmniejszenie, tak abyśmy mogli określić, które z nich okażą się być dla nas tymi najlepszymi rozwiązaniami. Usunięcie takich cieni może być znacznie łatwiejsze, niż nam się pierwotnie wydawało.

Powiązane wpisy