Sińce pod oczami – jak zlikwidować ten problem estetyczny?

Problem podkrążonych oczu z siną czy też fioletową obwódką to dolegliwość praktycznie w równym stopniu dotycząca mężczyzn i kobiet, ale wiadomo przecież, ze panie przejmują się tym o wiele bardziej. Sińce pod oczami są zazwyczaj defektem kosmetycznym, który można ukryć umiejętnie zrobionym makijażem, ale czasami są sygnałem tego, że coś bardzo poważnego dzieje się z naszym organizmem. Dlatego zawsze warto dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat.

Efekt zmęczonego oka

Sińce pod oczami zawsze dodają lat, sprawiają, że wyglądamy na zmęczonych, niewyspanych i smutnych. Niektórzy mogą nas nawet posądzać o to, że za bardzo zabalowaliśmy poprzedniego wieczoru. Domowych sposobów na likwidację tego rodzaju problemów jest bardzo dużo jednakże już na samym początku trzeba wyraźnie zaakcentować dwie sprawy: po pierwsze niektórzy z nas mają taką urodę, ich rodzice mieli sińce, dziadkowie i tak dalej, jest to kwestia genetyczna i niewiele można tutaj zdziałać. Po drugie: każdy z nas jest inny i inaczej może reagować na metody usuwania zasinienia pod oczami, sprawdzające się w przypadku niektórych metody w naszym przypadku mogą nie dać absolutnie żadnych rezultatów. Dobrze jednak przetestować je na sobie, ponieważ może okazać się, że pozwolą nam one na szybkie i skuteczne uporanie się z problemem.

Co na sińce pod oczami?

W wielu przypadkach, o ile zasinienie pod oczami jest w mniejszym lub większym stopniu naszą winą, a nie genetycznie odziedziczoną przypadłością, na sińce pod oczami najlepiej działa sen. Sen to naturalny, w pełni ekologiczny i dobry dla każdego „kosmetyk”, o którego wspaniałych właściwościach bardzo często się zapomina. Odpowiednio długi sen czy nawet trochę wcześniejsze niż zwykle położenie się spać naprawdę mogą zdziałać cuda. Tego rodzaju problem może zostać rozwiązany także przez zimne okłady pod oczy czy też stosowanie kremów pod oczy z wysoką zawartością witaminy C, która ma działanie rozjaśniające. Jeżeli sine obwódki to po prostu nasza uroda lub też z jakichś innych przyczyn nie możemy się ich pozbyć, warto zainwestować w dobry korektor, dzięki któremu problem zniknie, a my zyskamy świeże, wypoczęte spojrzenie.

Sińce pod oczami – przyczyny

Trzeba pamiętać o tym, że tego typu dolegliwość to nie tylko defekt kosmetyczny, nie można skupiać się tylko na tym, jak sińce oddziałują na naszą urodę. Należy mieć na uwadze fakt, że mogą być one jednym z objawów bardzo wielu poważnych, bardzo groźnych chorób. Zasinienie wokół oczu bardzo często pojawia się w przebiegu takich chorób jak niedoczynność tarczycy, zapalenie skórno-mięśniowe, zapalenie spojówek, atopowe zapalenie skóry, anemia, choroby nerek, cukrzyca czy też odwodnienie.

Zmiana trybu życia

Poza wspomnianymi przyczynami opisywane zmiany mogą pojawiać się także jako skutek nadużywania wszelkiego rodzaju używek, zwłaszcza takich jak papierosy czy alkohol. Jeżeli tak jest w naszym przypadku, warto je ograniczyć oraz wprowadzić zbilansowaną dietę, by cieszyć się zupełnie odmienionym spojrzeniem pełnym blasku.

Powiązane wpisy