Rozstępy – jak się ich pozbyć?

problemy-skorne-co-wiemy-na-temat-rozstepow

Idealnie gładkie i jędrne ciało, to marzenie wielu ludzi, chociaż niestety, nie wszystkim jest ono dane. Może się okazać, że na naszym ciele pojawią się rozstępy, które powstaną w wyniku gwałtownego przybierania na wadze, z czym nie będzie w stanie sobie poradzić nasza skóra, która choć elastyczna, to jednak nie jest w stanie, rozciągać się w takim tempie. Problemy z rozstępami, dotyczą przede wszystkim pań i pojawiają się zazwyczaj w czasie ciąży, jednak może się okazać, że panowie także będą mieli z nimi spore kłopoty, zwłaszcza jeżeli dojdzie do niekontrolowanego przytycia. Warto więc wiedzieć o nich jak najwięcej, a szczególnie, w jaki sposób powinniśmy z nimi postępować.

Co na rozstępy?

Jeżeli nie chcemy, aby na naszym ciele pojawiły się rozstępy, to jak najwcześniej powinniśmy zacząć stosować specjalne kremy. Będą one miały za zadanie nawilżać i wzmacniać naszą skórę, tak aby nie doszło do ich powstawania, bo wówczas włókna podskórne będą odpowiednio elastyczne, aby móc się rozciągać. Dodatkowo warto powiedzieć, że takie kremy na rozstępy są bezpieczne dla dziecka, więc można je stosować przez całą ciążę, a następnie możemy wybrać ich mocniejsze odpowiedniki, po które sięgniemy już po porodzie. Co więcej, jeżeli interesuje nas usuwanie rozstępów, to możemy spróbować różnego rodzaju peelingów, ćwiczeń fizycznych, ale także możemy zapisać się na specjalne zabiegi, które będą miały za zadanie zmniejszyć widoczność rozstępów, a może nawet je całkowicie usunąć.

O tym, jak pozbyć się rozstępów, tak abyśmy mieli pewność, że będzie to skuteczny i całkowicie bezpieczny sposób, powinniśmy porozmawiać z lekarzem, bo to on będzie w stanie ocenić kondycję naszej skóry, a co się z tym wiąże, będzie mógł powiedzieć, co jest w stanie jej najwięcej pomóc. Trzeba też wiedzieć, że rozstępy najgorzej wyglądają w swojej początkowej fazie, kiedy są zaczerwienione i fioletowe, bo wówczas najlepiej je widać, z czasem ich barwa się zmienia, stają się jaśniejsze i choć widać na naszym ciele prążki, to jednocześnie, nie mają one innej barwy niż cała skóra.

Czy kremy na rozstępy działają?

Warto też mieć świadomość, że możemy wklepywać w swoją skórę krem na rozstępy, a rozstępy i tak się pojawią, bo w pewnym stopniu są one uwarunkowane genetycznie, a to oznacza, że możemy mieć już tendencję do słabszej skóry, która będzie podatna na pojawianie się rozstępów.

Im więcej będziemy o nich wiedzieli, tym z pewnością łatwiej będzie nam sobie z nimi poradzić, a co się z tym wiąże, tym większa będzie szansa, że będziemy wiedzieli, jak skutecznie im zapobiegać, a w razie konieczności, że będziemy też wiedzieli, jakie działania podejmować, tak aby mieć pewność, że uda nam się je skutecznie usunąć. Zawsze też o radę możemy poprosić ekspertów w tej dziedzinie, dzięki czemu będziemy mogli sięgnąć po te najskuteczniejsze metody, które będą miały największe szanse na to, aby sprawdzić się w naszym przypadku i w widoczny sposób poprawić wygląd naszej skóry. Z pewnością warto się temu dokładniej przyjrzeć, aby wiedzieć jakie działania możemy podjąć.