Pękające pięty – czy chodzi tylko o wygląd?

pekajace-piety-czy-chodzi-tylko-o-wyglad

Zimą zazwyczaj nie myślimy o tym, w jaki sposób prezentują się nasze stopy, bo i tak ich nie widać. Sytuacja jednak zmienia się latem, kiedy zakładamy sandały i te nasze stopy są widoczne. Chcemy wówczas żeby były gładkie i ładne, jednak może się okazać, że nie jest to możliwe. Wielu ludzi ma problemy z pękającymi piętami, jednak tak naprawdę, mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że w tym przypadku nie tylko chodzi o sam wygląd naszych pięt, ale także o to, że jeśli nie będziemy walczyć z tymi pęknięciami, to będziemy sobie szkodzili dość mocno na zdrowiu.

Dlaczego pękają pięty?

Jeżeli naszym problemem są pękające pięty, to z pewnością powinniśmy się postarać, jak najwięcej na ich temat dowiedzieć. Tak, abyśmy mieli świadomość skąd się biorą, w jaki sposób możemy zapobiegać powstawaniu takiego problemu, a także, co powinniśmy zrobić, aby móc się nim w odpowiedni sposób zająć. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że jeśli mamy pękające pięty przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być naprawdę różne. Może nosimy źle dobrane buty, które niszczą nasze pięty? Może mamy nadwagę i dodatkowe obciążenie powoduje pękanie skóry? A może po prostu nie zajmujemy się pielęgnacją stóp w odpowiedni sposób, przez co skóra na nich jest wysuszona? Bez względu na to, jaki jest faktyczny powód naszych problemów z piętami, powinniśmy zrobić wszystko, aby mu jak najszybciej zaradzić. Wówczas nie tylko będziemy mogli się pochwalić pięknie wyglądającymi piętami, ale także będziemy mogli w odpowiedni sposób zadbać o nasze zdrowie.

Sposób na pękające pięty

Jeżeli od jakiegoś czasu naszym problemem są pękające pięty, to powinniśmy się udać do lekarza, aby pomógł nam on określić ich przyczynę. Tylko wtedy będziemy mogli w odpowiedni sposób zadbać o ich wyleczenie, bo pęknięcia na piętach są idealnym miejscem na rozwijanie się bakterii. To będzie prowadziło do pogarszania się ich stanu, a co się z tym wiąże, w pewnym momencie może się okazać, że podczas chodzenia nasze pięty zaczną krwawić. Szukając odpowiedzi dlaczego pękają pięty, musimy się zastanowić, czy nosimy wygodne buty, które nie obcierają pięt i nie powodują ich nadmiernego obciążenia. Dodatkowo warto też się zastanowić, kiedy ostatni raz wsmarowywaliśmy w nie krem nawilżający, tak aby w odpowiedni sposób zadbać o to miejsce. Jeśli zastanawiamy się teraz nad tym, jaki jest sposób na pękające pięty, to koniecznie musimy zapytać lekarza. Może się okazać, że zaleci on nam zabiegi w specjalnym gabinecie, w którym po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu, będziemy mieli usunięty martwy naskórek, a także w odpowiedni sposób nawilżoną skórę. Musimy się tutaj jednak nastawić na to, że nie wystarczy jedna wizyta w takim miejscu, raczej będziemy musieli ich odbyć kilka, tak aby mieć pewność, że naprawdę skutecznie pozbędziemy się tego problemu.

Im szybciej zaczniemy tutaj działać, tym będzie lepiej. Mniejsze wówczas będzie niebezpieczeństwo, że dojdzie do zakażenia, a w efekcie niego, do znacznego pogorszenia się naszego zdrowia.